Výlety po Kalábrii

Residence Torre Saracena *** má jedinečné a výjimečné umístění. Od moře, několikrát oceněno modrou vlajkou, po vrcholky Národního parku Pollino, za méně než 25 min. K tomu ještě největší aquapark v Itálii Odissea 2000 v Rossano nebo soutěska Raganello v Civita, dovrší nádherný obraz vaší dovolené v Kalábrii.

  Historie a Kultura

  SIBARI

  SIBARI

  Vykopávky a archeologické muzeum starověkého Řecka

  Sibari patřilo mezi největší a nejstarobylejší města starověkého Řecka. Bylo založeno Starořeky, kteří se zde usadili kolem roku 730 – 720 před Kristem. Dříve bohaté a mocné město se 100.000 obyvateli bylo známé v antickém světě převážně díky svému blahobytu a vytříbenosti zdejších zvyklostí.

  CORIGLIANO CALABRO

  CORIGLIANO CALABRO

  Vévodský Hrad

  Hrad Corigliano patří mezi nejkrásnější a nejzachovalejší památky jižní Itálie. V letech 1064-1080 jej nechal vybudovat normanský vojevůdce Roberto il Guiscardo jako část ochranné linie Itálie. Roku 1354 se zde narodil Karel III, král neapolský. V prosinci 1891 byl na hradě hostem král Vittorio Emanuele di Savoia a v květnu 1932 zde pobýval poslední italský král Umberto di Savoia se svoji ženou. Nejzajímavější částí je zrcadlový sál, který je zdoben lustrem z českého křišťálu.

  CERCHIARA DI CALABRIA

  CERCHIARA DI CALABRIA

  Klášter Sv.Madonny delle Armi

  Svatyně z 12.století ležící ve výšce 1.100 m nad mořem, zasazena přímo do skalnatého výběžku v Národním parku Pollino. Je klenotem celé sibarské krajiny.

   

  ORIOLO

  ORIOLO

  Hrad feudálů

  Hrad feudálů z 15.století, který byl od roku 1981 označen národní památkou. Patří mezi nejzajímavější struktury této oblasti.Byl dokonale chráněn strážními věžemi a okolními hrady jónského pobřeží.

   

  MATERA

  MATERA

  Skalní obydlí

  Charakteristické místo, které bylo jako první označeno organizací UNESCO pro svoji zvláštnost a originalitu „ KULTURNÍM MÍSTEM“ a „MAJETKEM LIDSTVA“.Město vzrostlo v okouzlujícím prostředí strmých skal nad hlubokou propastí.

  TAORMINA - SICÍLIE

  TAORMINA - SICÍLIE

  Řecké divadlo, historické centrum

  Taormina je nejnavštěvovanější městečko na Sicílii. Rozkládá se na skalní terase v nadmořské výšce 204 metrů.Nabízí velkolepý a nezapomenutelný pohled na překrásné pláže a na sopku Etnu. Také je možné navštívit městské zahrady, saracénský hrad a slavné řecké divadlo.

  POMPEJE - KAMPÁNIE

  POMPEJE - KAMPÁNIE

  Románská kultura

  Pompeje jsou mnoho říkajícím svědectvím římské kultury. Město, které bylo odhaleno přesně v takovém stavu, ve kterém bylo zastiženo při zničujícím výbuchu sopky Vesuv dne 24.srpna 79 po Kristu. Vykopávky nacházející se na ploše o rozloze 86 ha. Je zde možno obdivovat honosnou aristokratickou vilu, sochy, mozaiky zařízení, oblouky vítězství, Apollonův a Diův chrám, amfiteátr a mnohé další netknuté památky.

  Příroda a Krajina

  SOUTĚSKA ŘEKY RAGANELLO

  SOUTĚSKA ŘEKY RAGANELLO

  Civita

  Jedna z nejkrásnějších soutěsek z celé Itálie nazvána podle řeky Raganello, která pramení v Monte Pollino (2226 m) a po 32 km ústí do Jónského moře.
  Skalnaté stěny, vodopády, hustá vegetace, hluboké kaňony a průzračná jezírka jsou nepopsatelnou a krásnou scénou.

  NÁRODNÍ PARK POLLINO

  NÁRODNÍ PARK POLLINO

  San Lorenzo Bellizzi - Rotonda

  Zřízen roku 1990. Je jedním z největších chráněných oblastí Evropy střežící nedotčenou přírodu. Národní park s nejvyšší horou Kalábrie zvanou Monte Pollino (2266 m) a mnoho dalších vrcholků dosahujících nebo převyšujících výšku 2000 m.

  NÁRODNÍ PARK SILA

  NÁRODNÍ PARK SILA

  Camigliatello Silano - Lago Cecita

  Národní park Sila byl zřízen v roce 1968. Skládá se ze 3 částí: Sila Grande, Sila Piccola a Sila Greca. Rozkládá se na ploše o rozloze 16.000 ha. Najdete zde hory, lesy a jezera, stejně jako malebné horské vesničky.

  Rozptýlení a Zábava

  ROSSANO CALABRO

  ROSSANO CALABRO

  Acquapark Odissea 2000

  Je největším a nejzábavnějším acquaparkem Itálie s desítkami fantastických skluzavek, bazénů pro děti i dospělé, vodní masáže, acquagym, slunečníky, restaurace, pizzerie a mnoho dalšího.

  CERCHIARA DI CALABRIA

  CERCHIARA DI CALABRIA

  Jeskyně Ninfe – Termální bazény

  Okouzlující jeskyně umístěna v údolí Cerchiara di Calabria.Uvnitř pramení sirnatá termální (50°C) voda odváděna do venkovních bazénů.Sirnatá voda a bahno z jeskyně je využíváno k termálním koupelím a léčbě kožních onemocnění. Místo známé a navštěvované osadníky z řecké kolonie v Sibari již v VII. století před Kristem.

  Dnes °C

  Zjistit dostupnost

  Letní dovolená

  apartmány přímo u moře v Kalábrii

  • Velmi hezký areál v Kalábrii s nádhernou zahradou a stabilní a teplé počasí i v září. Pavel

  • Již potřetí na dovolené v Kalábrii. Torre Saracena doporučujeme i početnějším skupinám. Klára N.

  • Torre Saracena je ideální pro rodinnou dovolenou v Kalábrii, čisté moře a příjemní lidé. Tereza

  • Prožili jsme nádhernou rodinou dovolenou v Torre Saracena, byli jsme moc spokojeni. Petr

  • V Torre Saracena jsme prožili nezapomenutelnou dovolenou. Děkujeme za vše! Lucie M.

  • Dovolená v Torre Saracena byla bez jediné chyby, ideální pro milovníky nerušené dovolené. Hanka

  • Krásná zahrada, moc hezké ubytování, krásné venkovní posezení, úžasná Kalábrie. Petra K.

  • Torre Saracena je přímo u moře, vhodné pro děti, zábavné vyžití, ten pravý ráj v Kalábrii. Bílkovi

  • Klidný a pohodový letní pobyt v příjemném komplexu Torre Saracena v Kalábrii. Dana

  • Kalábrie je naší oblíbenou destinací a v Torre Saracena jsme prožili úžasnou dovolenou. Hrdinovi

  • Uzavřený zelený areál v Kalábrii s vlastní pláží. Ideální ubytování pro klidnou rekreaci. Martinovci

  revimg