Zajímavá místa Kalábrie

Poptávka
Hosté 1

SELEZIONARE L'ETA' DEI BAMBINI :

Zajímavá místa Kalábrie

Kalábrie, špička pomyslné "italské boty", je okouzlující země vyhřátá sluncem, obklopená mořem, pokrytá horami a národními parky, bohatá na kulturu, historii a tradice. Právem je považována za jednu z nejoblíbenějších destinací Itálie, nejen pro letní dovolenou.
Nevíte, kam se v Kalábrii vypravit za odhalením historie, kde vidět nezapomenutelné přírodní scenérie, jak zabavit vaše malé ratolesti nebo kde nakoupit místní speciality? Zde najdete ty nejzajímavější místa, která zpříjemní vaší letní dovolenou v Kalábrii.

Mapa

Aktivity

Kalábrie patří k nejoblíbenějším destinacím nejen proto své dlouhodobě teplé počasí a moře, ale také pro svou přátelskou atmosféru, přijatelné ceny a v neposlední řadě gastronomii.

Residence Torre Saracena se nachází 1 km od městečka Villapiana Lido a 
5 km od městečka Trebisacce. V obou přilehlých městech najdete několik supermarketů a obchodů s místními produkty. 

Letní dovolená v Kalábrii nemusí být jen o odpočinku a relaxaci, ale i o skvělé zábavě. V největším acquaparku Itálie, v Rossano, prožijí nezapomenutelné zážitky všechny věkové kategorie.

Naopak těm, co strach z výšek je cizí, najdou zalíbení v zážitkovém parku „Plataciland“, kde mezi dubovými stromy mohou bezpečně testovat svou koncentraci a rovnováhu.

Kalábrie nabízí svým turistům obrovské kulturní, historické i přírodní bohatství. Od moře, několikrát oceněno modrou vlajkou, po vrcholky Národního parku Pollino, za méně než 25 min.

Sibari, jedna z nejmocnější kolonie Magna Grecia, či klášter svaté Madonny delle Armi, zasazen přímo do skály nebo Matera, jeskyní město, které je součástí dědictví UNESCO. To je jen malá úkazka toho, co v Kalábrii můžete vidět.

V okruhu pouhých 7 kilometrů od Residence Torre Saracena najdete veškerou občanskou vybavenost.

Již městečko Villapiana Lido, vzdálené pouze 1,5 kilometru od residence, disponuje bankomatem, poštou, lékařem i lékárnou a dalšími služby k vaší každodenní potřebě. Svou dovolenou u moře si můžete užívat bez jakýkoliv starostí!

Zajímavá místa

Cerchiara di Calabria

Santuario di Santa Maria delle Armi

Klášter Sv. Modonny delle Armi se nachází na okraji města Cerchiaria di Calabria,  v oblasti Národního parku Pollino. Kaple byla vybudována ve skále v roce 400 n.l. Pověst vypráví, že kaple byla postavena na místo jeskyně, kde byl lovci nalezen kamenný obrazec panny Marie s dítětem. Do dnešní podoby byl klášter rozšířen až v 16.-17. století. Uvnitř kaple se nacházejí fresky neapolského mistra a též i mramorový obrazec Sv. Madonny. Z kláštera je nádherný výhled na taranský záliv.

Civita

Soutěska řeky Raganello

Civita je Italsko-albánská obec rozprostírající se nad řekou Reganello. V 15. století bylo město osídleno albánskými přistěhovalci, jejichž střípky historie a kulktury si můžete prohlédnou v muzeu umístěné na náměstí. Soutěska Gole del Raganello patří mezi nejkrásnější z celé Itálie a je nazvána podle protékající řeky, která pramení v Monte Pollino a po 32 km ústí do Jónského moře. Za nepopsatelnou scenérii se dostanete z města Civita přes Ďábelský most za několik minut.

Sibari

Vykopávky a archeologické muzeum starověkého Řecka

Sibari patřilo mezi největší a nejstarobylejší města starověkého Řecka. Bylo založeno Starořeky, kteří se zde usadili kolem roku 730 – 720 před Kristem. Město se 100.000 obyvateli bylo známé v antickém světě převážně díky svému blahobytu a vytříbenosti zdejších zvyklostí.
Archeologické muzeum Sibaritide se nachází mezi archeologickým parkem Sybaris a městem Sibari. Najdete zde exponáty od pravěké doby Magna Grecia až po římskou civilizaci města Sybaris.

Corigliano Calabro

Vévodský hrad na vrcholku města

Hrad Corigliano patří mezi nejkrásnější a nejzachovalejší památky jižní Itálie. V letech 1064-1080 jej nechal vybudovat normanský vojevůdce Roberto il Guiscardo jako část ochranné linie Itálie. Roku 1354 se zde narodil Karel III, král neapolský. V prosinci 1891 byl na hradě hostem král Vittorio Emanuele di Savoia a v květnu 1932 zde pobýval poslední italský král Umberto di Savoia se svoji ženou. Nejzajímavější částí je zrcadlový sál, který je zdoben lustrem z českého křišťálu.

Roseto Capo Spulico

Hrad Castrum Petrae Roseti

Roseto Capo Spulico je přímořské město, jehož historie sahá až do středověku. Bylo jedním ze satelitních měst Sibari v době Magna Grecia. Název Roseto pochází z latinského “rosetum” – růžice, které zde byli v řecko-římské éře pěstovány pro výplň polštářů sybaritských princezen. Dominatou města je hrad Castrum Petrae Roseti tzv. Castello Federiciano, který byl postaven v normanském období na obranu jónského pobřeží. Federico II. hrad ve 13. století přestavěl do své nynější podoby.

Matera

Sassi di Matera

Matera je působivé město proslavené obydlími vyhloubenými do skály. Vypadá jako labyrint z kamenných domů, příkrých schodišť a úzkých uliček. Sassi di Matera jsou plná jeskyní, ve kterých se ještě nedávno žilo a byly proto ostudou Itálie. Historie těchto jeskyní sahá až do paleolitu a je tudíž jedním z nejstarších měst na světě. Od roku 1993 jsou "Sassi di Matera" zapsána na seznam UNESCO a v roce 2019 se Matera stala Evropským hlavním městem kultury.
 

Národní park Pollino

San Lorenzo Bellizzi - Rotonda

Oblast byla uznána za národní park roku 1990. Je jedním z největších chráněných oblastí Evropy střežící nedotčenou přírodu. Národní park se pyšní nejvyšší horou Kalábrie, zvanou Monte Pollino (2266 m), a mnoho dalších vrcholků dosahujících nebo převyšujících výšku 2000 m.

Rossano Calabro

Acquapark Odissea 2000

Odissea 2000 je nejzábavnější vodní park vzdálený pár kilometrů od Villapina Lido. Nachází se v Corigliano Rossano a patří mezi největší v celé Itálii. Park, vedle péče o animaci a stravování, se pyšní širokou nabídkou tobogánů a vodních atrakcí (celkem 27), jejichž názvy vzešli z Odisseova dobrodružství. Všechny hlavní typy skluzavek acquaparku jsou vyhotovné ve třech verzích: extrémní, mírné a dětské, pro všechny věkové kategorie.

Cerchiara di Calabria

Grotta delle Ninfe - Piscine e fanghi termali

Termální lázně se nachází v údolí Cerchiara di Calabria. Z vápencové jeskyně Grotta delle Ninfe vyvěrá sirný pramen o teplotě 30°C, který je odváděn do venkovních bazénů. Sirnatá voda a bahno z jeskyně je využíváno k termálním koupelím a k léčbě kožních onemocnění. Toto místo je známé již ze VII. století před Kristem a bylo navštěvované osadníky z řecké kolonie v Sibari. 

 

Plataci

Plataciland

Plataciland je dobrodružný park, který se nachází ve městě Plataci, v nádherném lese národního parku Pollino a pár kilometrů od moře. Tento zážitkový park nabízí až 6 vzrušujících tras v korunnách stromů a v naprostém bezpečí. Jednotlivé pasáže jsou rozdělené do různých obtížností: od nejjednodušších, které jsou vhodné i pro děti, až po ty nejnáročnější. Můžete tak vyzkoušet nejen své limity, ale zároveň se skvěle bavit!

Supermarket Conad

NAPLÁNOVAT TRASU

Adresa:
Via Nazionale Ss 106 Snc, 87076 Villapiana

Otvírací doba:
Pondělí - Sobota 07:30–21
Neděle 07:30–14 / 16:30–21

 

 

Supermarket Coop

NAPLÁNOVAT TRASU

Adresa: 
Via Tommaso Gulli 6, 87075 Trebisacce

Otvírací doba:
Pondělí - Sobota 08:30–13:30 / 16:30–20:30
Neděle 08:30–13

 

Supermarket Eurospin

NAPLÁNOVAT TRASU

Adresa: 
Viale della Libertà, 87075 Trebisacce 

Otvírací doba: 
Pondělí - Sobota 08:30–20:30
Neděle 9.00–13.00 / 16.30–20.00

 

Supermarket MD

NAPLÁNOVAT TRASU

Adresa: 
Contrada S. Maria Del Monte, 87076 Villapiana

Otvírací doba: 
Pondělí - Neděle 08:00–20:30

 

Supermarket Eurospar

NAPLÁNOVAT TRASU

Adresa: 
Contrada Da Cugno dell'Olmo, 87070 Villapiana

Otvírací doba: 
Pondělí - Sobota 08:30–13:30 / 16:00–20:30
Neděle 9:00–13:30 / 16:00–20:30

 

Bankomat - Villapiana

NAPLÁNOVAT TRASU

Adresa: Via dei Ciclamini - 87076 Villapiana

Otvírací doba: 24/24

Turistický zdravotní lékař

NAPLÁNOVAT TRASU

Adresa: Via dei Glicini 2 - 87076 Villapiana

Otvírací doba: 24/24

 

 

Lékárna Carlomagno Villapiana

NAPLÁNOVAT TRASU

Adresa: Via Nazionale, 87076 Villapiana

Otvírací doba: Pondělí - Sobota 8:30–13:00 / 16:30–20:30

Nemocniční pohotovost - Trebisacce

 NAPLÁNOVAT TRASU

Adresa: Via della Libertà, 468 - 87075 Trebisacce

Otvírací doba: 24/24

 

Speciální nabídky

room 1
Dovolená v Kalábrii v červnu
od € 259
 
termín: 4.6. – 11.6.
 
cena celkem
za 2 osoby
 
Včetně plážového servisu!
Detail
room 1
SLEVA 30% PRO KAŽDÉHO
Užijte si bezpečnou dovolenou v Kalábrii
 
Získejte slevu až 30% za včasnou rezervaci na jakýkoliv termín.
 
Vybírat můžete z různých nabídek za ty nejvýhodnější ceny.
Detail
room 1
Červenci ● 7 dní v Kalábrii
od € 489
 
termín: 2.6. – 9.6.
 
cena celkem
za 2 osoby
 
Včetně plážového servisu!
Detail

Rezervujte si dovolenou v Kalábrii právě teď!